Seri ilanlar Gazipaşa

Su Kabağı Süslemeleri

Seri ilanlar

Alış, Satış ilanları » Elişi, Oyuncak, Maket » Su Kabağı Süslemeleri

Su Kabağı Süslemeleri

İlan No : @2522410
Şehir : Gazipaşa (07900)
Fiyatı : Ücretsiz
Su Kabağı Süslemeleri
YAYINLAMA SüRESİ BİTEN PASİF BİR İLAN

Su Kabağı Süslemeleri

ANTALYA/Gazipaşa'ya bağlı Çobanlar köyünde çiftçilik yapan Ali Aydın, 10 dönümlük tarlasında yetiştirdiği su kabaklarından ürettiği hediyelik eşyayı evinin salonunda kurduğu müzede sergilemeye başladı.

Çobanlar köyünde oturan Ali Aydın, Alanya'da gördüğü ve turistlerin büyük ilgi gösterdiğini fark ettiği su kabaklarını üretip işleyebileceğini düşünerek, köydeki 10 dönümlük tarlasına su kabağı ekti. Geçen yıl 8 bin kabak üreten ve bu kabaklardan 7 binini ham halde işletmelere satan Ali Aydın, su kabaklarının işlendikten sonra çok daha yüksek fiyatlardan alıcı bulduğunu fark edince, kabakları kendi işlemeye karar verdi. Evini imalathaneye dönüştüren Aydın'a eşi ve çocukları da destek oldu. Tarladan toplandıktan sonra kuruması için bekletilmesi gereken su kabaklarını evinin içine ve dışına asan Aydın, kuruyan kabakları ailesi ve komşularıyla birlikte işlemeye başladı.
Rengarenk boncuklarla süslediği su kabaklarını birer sanat eserine dönüştüren Ali Aydın, yaptığı açıklamada, su kabağını üretmeye karar vermesinde Gazipaşa Havaalanı'nın açılması kararının etkili olduğunu anlattı. Havaalanıyla ilçede turizmin gelişeceğini, Çobanlar köyünün yerli ve yabancı çok sayıda turist tarafından ziyaret edileceğini düşündüğünü belirten Aydın, ''Çobanlar'ı tüm dünyanın bilmesini istiyorum. Bunun için köyün bir ayrıcalığının olması lazım. Bu yüzden evimin salonunda bir su kabağı müzesi kurdum'' dedi.
Müzede su kabağından yapılmış, abajurdan su testisine, kepçeden maşrapaya çok çeşitli ürün bulunduğunu ifade eden Aydın, ''müzemde sadece su kabağı kültürünü değil el sanatlarını da yaşatmak istiyorum. Komşumla el ele verdim. Kendisi el dokumaları yapıyor. Salonumda komşumun dokumalarını da sergiliyoruz. Amacım köyümü turizme açmak, turizm pastasından köylülerimiz ve komşularımızla hep beraber yararlanmak'' diye konuştu.
Ali Aydın, ürettiği ve işlediği su kabaklarını firmalar aracılığıyla Yunanistan ve Polonya'ya ihraç ettiklerini de kaydetti.
Ali Aydın'a yardım eden lise öğrencisi kızı Esma, evlerinin salonunun su kabağı müzesi yapılması fikrini çok beğendiğini ve babasının yanında olmak istediğini söyledi. Evlerinde işledikleri su kabaklarının dünyadaki pek çok eve girdiğini anlatan Esma Aydın, su kabağı müzesini ziyaret etmek isteyenleri hafta sonları köylerine beklediklerini ifade etti. Esma Aydın, ''gelen misafirler su kabağından nasıl güzel eserler yapıldığını yerinde görme imkanı bulacak'' dedi.

 

Kategori :Alış, Satış ilanları / Elişi, Oyuncak, Maket
Etiketler :el
Gösterim : 5262

Büyütmek için fotoya tıklayın

Su Kabağı SüslemeleriSu Kabağı Süslemeleri Su Kabağı Süslemeleri Su Kabağı Süslemeleri Su Kabağı Süslemeleri Su Kabağı Süslemeleri 

Su Kabağı Süslemeleri

Benzer ilanlar

Su Kabağı Süslemeleri

Su Kabağı Süslemeleri

6 x fotoğraf

ANTALYA/Gazipaşa'ya bağlı Çobanlar köyünde çiftçilik yapan Ali Aydın, 10 dönümlük tar ...

 

İlan : Elişi, Oyuncak, Maket

ham su kabağı

ham su kabağı

4 x fotoğraf

her boy ve çeşitte ham su kabağı mevcuttur.sipariş için lütfen irtibata geçiniz.ayrıc ...

 

İlan : Ürün, mahsül pazarı

su kabağı abajur

su kabağı abajur

4 x fotoğraf

su kabağı üzerine tamamen el ilemesi isim logo taraftar ve osmanlı motifleri işleyere ...

 

İlan : Diğer seri ilanlar

Bergamada satılık su kabağı

Bergamada satılık su kabağı

Satılık Ham su kabağıİzmir Bergama dansatılık su kabağı. Yaklaşık 7000 adet vardır. f ...

 

İlan : Ürün, mahsül pazarı

Satılık Ham su kabağı

Satılık Ham su kabağı

3 x fotoğraf

Denizliden satılık su kabağı. Yaklaşık 70 adet vardır.farklı boylar da ve Şekillerde. ...

 

İlan : Ürün, mahsül pazarı

SU KABAĞI SATILIKTIR

SU KABAĞI SATILIKTIR

BÜYÜK DÜZGÜN HAM SU KABAĞI SATIYORUM TELEFON NO:0533 476 62 95

 

İlan : Ürün, mahsül pazarı

 

İlanların tüm sorumluluğu ilan verenlere aittir.


 •  
  Arkadaşına gönder
 •  
  Yazdır
 •  
  İlan sahibinin diğer ilanları
 •  
  İlanı şikayet et