Çok yakında yepyeni olarak sizlerleyiz. Kolay, hızlı ve pratik uygulamalarımızı bekleyiniz.
Seri ilanlar Seyhan

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri

Seri ilanlar

Alış, Satış ilanları » Ürün, mahsül pazarı » hibrit mısır tohumu¤ silajlık mısır çeşitleri

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri

İlan No : @2106626
Şehir : Seyhan (01170)
Fiyatı : Görüşülür
hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri
YAYINLAMA SüRESİ BİTEN PASİF BİR İLAN

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri, ayrıntılı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.www.torunoglutohum.com gsm: 0532.266 40 41-0555.997 50 75 iş:0322.239 88 08 info@kabayemler.com Masrafsız hayvancılık yapmak ve kaliteye en uygun fiyatla sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın.
Mısır Silajı: İçerdiği besin maddeleri ve yüksek verimi ile tercih edilir. İyi bir mısır silajı için öncelikle bölge ekolojisine uygun iyi bir çeşit seçmek gereklidir. Kısa vejetasyona sahip bölgelerde (İçelanadolu, Doğu Anadolu gibi) uzun olgunlaşma periyoduna sahip çeşitler seçilmemelidir. Bu çeşitler mevsim sonunda
olgunlaşamamakta ve besin maddesi birikimini tamamlayamamaktadır. Dolayısıyla kaliteli, uygun silaj yapılması zorlaşmaktadır.

Mısır silajı için en uygun hasat zamanı danenin hamur olum yada sert hamur olum aşamasıdır. Bu aşamada hasat edilen mısır, silaj makinesiyle kıyıldıktan sonra, silaj çukurlarına konarak, traktör veya iş makineleriyle sıkıştırılır ve hava almayacak ölçüde PVC naylonla kapatılır. Rüzgardan zarar görmemesi için ise üzerine taş, lastik gibi ağırlıklar konur. Mısırda yaş veriminden ziyade dekara kuru madde verimi göz önünde bulundurulmalıdır. Mısırın olgunlaşmasında hasat edildiği (Kuru madde oranı %20-25) evrede dekar verimi yüksek görülse de, gerçek verim olan kuru madde verimi düşüktür. Bu da yanılgıya sebep olabilir. Ayrıca düşük kuru madde-yoğun su içeren-silajın sıkıştırılması zordur, bozulması kolaydır. Bozulduğu zaman hayvana yedirilmesiyle sağlık problemleri doğabilir ve hayvan tarafından gönüllü tüketimi azalır. Bu da hayvanda süt, et ve yavru verimini azaltıcı etki yapar.

 

Kategori :Alış, Satış ilanları / Ürün, mahsül pazarı
Etiketler :mısır, tohumu, kaliteli, kuru, süt, kuru mısır, mısır kuru, mısır tohumu
Gösterim : 3143

Büyütmek için fotoya tıklayın

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitlerihibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri 

hibrit mısır tohumu, silajlık mısır çeşitleri

 

İlanların tüm sorumluluğu ilan verenlere aittir.


 •  
  Arkadaşına gönder
 •  
  Yazdır
 •  
  İlan sahibinin diğer ilanları
 •  
  İlanı şikayet et